Mé dojmy z hraní: Blood Ties DLC

29. října 2016 v 12:39 | Kaki |  Kakinin hráčský deník

Zdravím všechny čtenáře u dnešního článku. Konečně vyšel Rise of the Tomb Raider na Playstation 4, a já, jako zarytý fanoušek, který prostě musí mít všechny edice a nestačí mu season pass na PC, jsem si tu krásnou Artbook edici musela pořídit! :D Upozorňuji, že článek může obsahovat spoilery, takže pokud jste ještě BT nehráli, nedoporučuji číst dál. :)


Jak napovídá název článku, dnes vám popíšu své dojmy z hraní nového DLC Blood Ties, které vyšlo 11. října. Pro ty kteří nebudou vědět - DLC je součástí Season Passu a výroční edice ROTTR na PS4. Hned na začátek musím zmínit, že jsem tento dodatek hrála jak na PC, tak na PS4. Co se týče grafiky a optimalizace celkově, tak v mém připadě vypadá hra lépe na počítači než na konzoli a tudíž jsem si hru víc užila na počítači. Ale zpět k tématu. :)
Na Blood Ties jsem se těšila ne až tak kvůli příběhu, ale především kvůli Croft Manoru. Vždy si užívám hraní v Lařiném sídle ve starších dílech, kde můžu prozkoumávat jeho různá tajemství a pokaždé se do něj ráda vracím. Sídla z prvních dílů mají naprosto kouzelnou atmosféru, zatímco ta novější (Legend - Anniversary) zase krásné architektonické a grafické zpracování a naprosto úžasný soundrack v pozadí. Toto vše bohužel o nové verzi nemůžu vůbec říct. Graficky vypadá samozřejmě naprosto úchvatně, ale jinak nemá s těmi starými nic společného. Na druhou stranu mi to přišlo zase jako příjemná změna. Dalším mínusem je to, že sídlo je oproti těm starším verzím o dost menší, tudíž i prostor k prozkoumávání je velmi omezený. Po dohrání příběhu v CM jsem měla za to, že se alespoň malinko otevře, a hráči tak budou mít možnost nahlédnout i do jiných pokojů, jako třeba do Lařiné ložnice, hudebního salónku nebo kuchyně. Moje očekávání se bohužel nenaplnilo, ale o to víc jsem ocelila malé narážky na starší díly, jako třeba Winstonovy dopisy, hudbu v knihovně (přiznám se že mi tekly slzy, taková malá nonstalgická chvilka :)) nebo odkaz na chrám Xian.

Po příběhové stránce je to jedno velké vzpomínání. Všude spousta fotek, dopisů a nahrávek Lařiného otce. Osobně bych ten příběh vymyslela trošku jinak, protože pokud si nebudete všechno číst, nedozvíte se prakticky nic a tudíž se v příběhu nikam neposunete. Já toho měla dost z hlavní hry, a skutečnost, že mě to (někdy až nudné) čtení čeká znova moc nepotěšila. Ale nakonec se to dalo překousnout, přečetla jsem opravdu vše, tím pádem se mi hratelnost protáhla až na tři hodinky.

I přes malé nedostatky se mi toto DLC moc líbilo. Myslím, že je to krásný dárek ke 20. výročí, plný nonstalgických momentů, u kterých zavzpomínají jak 'novější' hráči, tak i staří veteráni série. :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Natla Dahmer Natla Dahmer | 29. října 2016 v 18:49 | Reagovat

Já se na Croft Manor těšila, až si ho prozkoumám. I mě mrzelo, že se nelze podívat do zbytku sídla, dost bych to uvítala. A ano, odkazy na klasiku byly úžasné! :-) Nevím proč, ale při těch odkazech na Xiat a Himaláje mě napadlo, že by se mohl chystat remake na druhý díl :D :-)
Ale co se Lara's Nightmare týče, tak to si teda moc neužívám :D :-/

2 Christopher Christopher | Web | 30. října 2016 v 8:22 | Reagovat

No muže to vypadat skutečně dobře Blood Ties jen škoda že nemám Rise of the TR ale snad se někdy k tomu dostanu....:)

3 Natla Dahmer Natla Dahmer | 30. října 2016 v 11:23 | Reagovat

[1]: *Xian

4 Charlie Charlie | Web | 30. října 2016 v 12:10 | Reagovat

Pro mě byl Blood Ties moc příjemný zážitek, jsem ráda, že je tak prošpikovaný vzpomínkovými momenty. Dokonce mě ani moc neštvalo to, že se zase jednalo o Lařiny rodiče. Pokud se s nimi tahle tvůrci vypořádali a už je nevytáhnou, tak budu spokojená.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama