Lara Croft

Exklusivní rozhovor s dabérkou Shelley Blond

12. dubna 2015 v 11:33 | KakiDabérka, herečka a spisovatelka Shelley Blond stojí za hlasem Lary Croft z původního Tomb Raider. Admin stránky Tomb of Ash Shelley vyzpovídal, a teď přišel s exkluzivním rozhovorem. Doporučuji přečíst, dozvíte se mnoho zajímavostí, například to, že Shelley Tomb Raider ještě nikdy nehrála! :)

Celý rozhovor najtete na tomto odkazu.

Lařin cestovní pas

9. dubna 2010 v 20:00 | Kaki LC
aneb cestovní doklad LC :)

Lařina kuchyně

19. března 2010 v 14:36 | Kaki LC


Nemyslete si, že Lara nic nejí a nic nepije :). No vlastně teoreticky musí něco jíst a tak tu máte dva její nejoblíbenější recepty...


Toasty s fazolemi

Earl Grey (čaj)
Lara Croft - rozcestník

6. února 2010 v 17:22 | Kaki


HRY POD ZNAČKOU 'LARA CROFT'- - - ZAJÍMAVOSTI - - -


BIOGRAPHY » oficiální životopis
ABOUT HER » důležité informace o Lady Croft
LARA'S KITCHEN » její oblíbené jídlo pití
LARA CROFT: REFLECTIONS » zrušený projekt Square Enix

Hlasy Lary Croft

22. prosince 2009 v 18:36 | Kaki
SHELLEY BLOND
herečka, dabérka, spisovatelka

- O této britské herečce se mi podařilo najít jen opravdu málo informací, je to dost záhadná žena. Shelley propůjčila svůj hlas Laře z prvího dílu Tomb Raider, a podle deníku The New York Times byl její hlas více sexy než hlas Jessicy Rabbit.
- Napsala dvě dětské knížky » The Multi-Coloured Bird a The Lonely Spider.
- Také víme, že dabovala postavu ze hry Black & White.

Dabérka Lary v:
» Tomb Raider Starring Lara CroftJUDITH GIBBINS
herečka, dabérka

- Příznivci starý dílů si určitě budou pamatovat větu "Welcome back to my humble abode...". Tato britská herečka propůjčila hlas Laře hned ve dvou dílech - TR 2 a 3. Moc se toho ale o ní neví (tedy alespoň já jsem nemohla nic najít)
- Core Design si jí vybrali, protože chtěli někoho s přízvukem "vyšší třídy".
- Kromě hlasu toho s Larou moc společného nemá.

Dabérka Lary v:
» Tomb Raider 2 The Dagger of Xian
» Tomb Raider 3 Adventures of Lara Croft


JONELL ELLIOTT
herečka, dabérka

- Třetí dabérka Lary, kterou si tvůrci vybrali proto, že mohla ztvárnit i mladou šestnáctiletou začínající dobrodružku.
- Dabovala i spoustu dalších her a animovaných filmů a seriálů.
- Dle mého názoru se ke starým dílů hodí tato dabérka nejvíce.

Dabérka Lary v:
» Tomb Raider 4 The Last Revelation
» Tomb Raider 5 Chronicles
» Tomb Raider 6 The Angel of Darkness


KEELEY HAWES
herečka, dabérka

- Vlastním jménem Clare Julia Hawes je britská herečka žijící v Londýně. Proslavila se hlavně díky televizním seriálům a filmům (třeba si ji můžete pamatovat z komedie Horší než smrt). Je vdaná za herce Matthew MacFaydena a má s ním dvě děti.
- Eidos Interactive si jí vybrali proto, že její hlas správně vyvažuje aristokratický postoj Lary v celé její kráse.

Dabérka Lary v:

CAMILLA LUDDINGTON
herečka

- Celým jménem Camilla Anne Luddington je britská herečka, která se proslavila hlavně díky filmu William & Kate, seriálu Chirurgové, Californication nebo Pravá Krev.
- Když dostala roli Lary, šla se prý vykřičet radostí do svého auta. Camilla kromě svého hlasu propůjčuje Laře i své tělo - respektive jako první dělá i motion capturing (počítačové zachycení pohybu).

Dabérka Lary v:

Něco o Laře Croft

4. prosince 2009 v 22:09 | Kaki LC
PROFIL
Jméno: Lara Croft
Národnost: bristká
Datum narození: 14. únor 1968
Místo narození: Wimbledon, Surrey
Stav: svobodná
Krevní skupina: AB-
Výška: 178 cm (5' 9")
Váha: 58 kg
Tělesné míry: 34D 24 35
Barva vlasů: hnědá
Barva očí: hnědá
Oblíbená zbraň: 9mm ruční zbraň

Od třech do jedenácti let navštěvovala soukromá učení, do šestnácti let studovala na wimbledonské střední škole pro dívky, další dva roky strávila na gordonstounské internátní škole a do jedenadvaceti let chodila na švýcarskou internátní školu.

Lara nepatří k týmovým hráčům, když navštěvovala gordnounskou školu, objevila nový druh sportu, který ji zaujal natoli, že se mu věnuje dodnes, jde o horolezectví, kdy šplhá po skutečných skalách. Během tréninku košíkové se sama vypravila na cestu ke kopcům, aby se mohla věnovat horolezectví. Také se stala členem klubu střílení, ale byla vyhozna kvůli tomu, že byla příliš horlivá, co se týkalo střílení.

Své tomb raidrování nepovažuje za skutečnou práci. Píše cestopisné knihy, první titul nese jméno 'A Tyrannosaurus is jawing at my head', druhým dílem je 'Slaying Bigfoot'. Jejím nedostatkem je to, že nemá tolik času, aby dostala pero nad papír a něco napsala.
CO MÁ RÁDA Oblíbenými filmy jsou například Deliverance a Aguirre Wrath of God, co se týče hudby, poslouchá klasickou, ale stala se velkým fanouškem skupiny U2. Nine inch Nails začala poslouchat až kvůli svojí tetičce, která ji zasvětila do hudebních vln této skupiny. Hudební žánr 'trance' poslouchá při trénování. Jejím nejoblíbenějším jídlem jsou vařené fazole, kterými si polívá tousty. Co používá k cestování nejraději? Je to motorka Norton Streetfighter. Miluje všechny vyzývavé sporty, zajímá se o experimentování se zlváštními, často extrémními způspby dopravy.

Z ČEHO MÁ STRACH? Je to nemožné, ale je to tak, Lara se bojí Corgi jezevčíka své tety, který ji už několikrát kousnul, a to při jakékoliv příležitosti, kterou pejsek měl.

Lařin životopis

4. prosince 2009 v 22:00 | Kaki LC
Nový oficiální životopis

Lady Lara Croft je v pořádí již jedenáctou hraběnkou svého rodu, rodina Croftů tento šlechtický titul získala v roce 1547 díky králi Eduardovi VI. a zároveň s titulem jí byl přidělen majetek Abbingtonu, Surrey. Majetek Croftů se skládá ze tří oddělených panství, z nichž dvě spravuje National Trust a třetí je domovem Lary.
 
 

Reklama