Novinky

Nejlepší hrobky v Tomb Raider sérii - E3 2016

15. června 2016 v 11:52 | Kaki
E3 už je v plném proudu, a pokud jste nestihli živé vysílání, Youtube už praská ve švech záznamy, dojmy fanoušků a návštěvníků herního veletrhu. Square Enix sice zatím nepředstavili novou hru či nové DLC, společně se ale můžeme podívat a zavzpomínat si na zajímavé hrobky z jednotlivých dílů série.


A jaká je vaše oblíbená hrobka? Já jich mám v oblibě více, nejradší mám ale St. Francis Folly. :)

Lara Croft and the Blade of Gwynnever

2. listopadu 2015 v 19:03 | Kaki

Lara Croft and the Blade of Gwynnever je název další knížky, kterou mají na svědomí Dan Abnett a Nik Vincent. Narozdíl od knížky The Ten Thousand Immortals se tato dějově řadí před reboot, tudíž nás s Larou čeká nonstalgický výlet do dob, kdy používala dvě pistole, vykrádala hrobky a zabíjela nepřátele jak na běžícím páse. :D Datum vydání připadá na 15. prosinec 2015, a předobjednat si jí můžete na Amazonu.

Lara Croft and the Temple of Osiris zdarma pro PlayStation Plus

4. srpna 2015 v 19:59 | Kaki

Ano, je to tak! Lara Croft and the Temple of Osiris je spolu s ostatními skvělými tituly v měsíci srpnu volně ke stažení pro předplatitele PlayStation Plus. Takže pokud jste ještě neměli šanci si hru na PS4 zahrát, rozhodně tuto nabídku nepřehlédněte a stahujte!

Rise of the Tomb Raider vyjde i pro Playstation 4 a PC!

24. července 2015 v 14:29 | Kaki

Srdce fanoušků opět plesají (tentokrát i to moje :D)! Square Enix nám včera oznámili, že hra bude po vydání jeden rok exklusivně pro konzole Xbox 360 a Xbox One, a na začátku roku 2016 vyjde pro PC. Konkrétněji vyjde pro Steam a Windows 10. Na verzi pro Playstation 4 si ale budeme muset počkat ještě další rok (kvůli té "exklusivitě"). Ta vyjde až o zimních prázdninách roku 2016. Více si samozřejmě můžete přečíst na blogu.

Tak co tomu říkáte? Těšíte se? Já neskutečně!

Dark Horse chystá novou mini sérii komiksů

10. července 2015 v 17:06 | Kaki
V pondělí, 29. čevna (pravda, přidávám článek trochu pozdě), nám bylo oznámeno, že společnost Dark Horse Comics se chystá vydat novou mini sérii komiksů s názvem Lara Croft and the Frozen Omen. Příběh bude nejspíše následovat po hrách 'Lara Croft and the Guardian of Light' a 'Lara Croft and the Temple of Osiris'.

Ve Frozen Omen bude čas hrát proti Laře, takže musí opět spojit své síly s Carterem Bellem a společně se pokusí odhalit a zajistit řadu starých artefaktů ze slonoviny dřív, než se je pokusí získat kult soudného dne, který je chce využít k hanebným a ničebným účelům.

Pětidíná série bude ilustrována Randy Greenem, který má na svědomí například starší komiksy Tomb Raider, Witchblade nebo X-Men. Příběh napíše Corina Bechko od které můžete znát komiksové příběhy Star Wars, Savage Hulk nebo Planet of the Apes.

První číslo bude k dostání 7. října 2015.

Zkrátka a jednoduše - komiks vezmě čtenáře do doby před rebootem, kde zas uvidí tu neohroženou a sebevědomou bad-ass Laru Croft. :)

Originální článek si samozřejmě můžete přečíst na Polygonu.

Novinky z E3 2015

17. června 2015 v 12:57 | Kaki
Herní veletrh E3 je v plném proudu, tudíž nám přináší spoustu novinek o Rise of the Tomb Raider! Jdeme se na ně podívat:

• Největší novinou je pro nás první gameplay trailer, kde Lara spolu se svým kolegou Jonahem zdolávají nehostinou zamrzlou Sibiř:


• ROTTR už má konečně stanovené datum vydání, které připadá na 10. listopad 2015.

• Po zveřejnění traileru se také objevilo 8 nádherných screenshotů v HD kvalitě. Pár si jich můžete prohlédnout na blogu, později je také nahraji sem do galerie.

• Stage demo, aneb první gameplay zábery z dema ROTTR s komentářem Briana Hortona můžete vidět ve videu zde.

• Na YouTube také můžete shlédnout videochat, kde členové komunity Meagan Marie, Melonie Mac, Jenn Croft a Rodri (Croft Generation) diskutují o tom, jak se k Tomb Raideru dostali, co se jim na TR líbí, jejich oblíbené postavy, nepřátelé, modelky,....

• Square Enix uvolnili nádherný koncept, na kterém je ukázán kousek prostředí, které budeme v listopadu prozkoumávat! Ve větší velikosti ho najdete opět na blogu.


• Nezapomeňte se také podívat, jak vypadá návštěvní místo ROTTR v Xboxové sekci, protože je naprosto úchvatné!

• Za shlédnutí stojí určitě i video z tiskové konference Square Enix, kde vývojáři popisují jak vzniká co nejrealističtější Lara Croft.

• Na E3 nebyla představela jen značka 'Tomb Raider', ale i 'Lara Croft'. Můžeme se těšit na další mobilní hru, která se jmenuje Lara Croft GO. Vychází z konceptu hry jejího slavného kolegy - Hitmana (Hitman GO). Více informací je na blogu.


Článek bude postupně aktualizovaný!

Nové obrázky k Rise of the Tomb Raider!

1. června 2015 v 18:50 | Kaki

Poslušně hlásím, že galerie je opět o pár obrázků plnější :). Konktétněji si můžete prohlédnout box art, tedy obal hry + samostatný render (zároveň i wallpaper), obrázek z nejnovějšího traileru (Find the Legend Within), gif (který je i v tomto článku) nebo obrázek s detailem na Lařinu tvář, který můžete použít jako profilový obrázek třeba na Facebook.


Nová knížka potvrzena!

31. května 2015 v 11:56 | Kaki
Crystal Dynamic chystají novou knížku. V pátečním newsletteru nám Meagan Marie sama potvrdila, že se chystá nový román, který bude vydaný pod značkou 'Lara Croft' (a ne 'Tomb Raider'). Ponese název Lara Croft and the Blade of Gwynnever a přibližné datum vydání je stanovené na listopad 2015. Autorem je Dan Abnett, který ma na svědomí i předešlou knížku The Ten Thousand Immortals. Už teď si ji můžete předobjednat na Amazonu, kde snad brzy přibyde i víc informací :).

Tomb Raider slaví 8.5 milionu prodaných kopií

7. dubna 2015 v 20:36 | Kaki
Velká novina - Tomb Raider tento měsíc přesáhl osm a půl milionu celosvětově prodaných kopií, a stává se tak nejvýdělečnějším dílem celé série. Základna fanoušků se trochu rozrostla :). Jako dárek vývojáři vypustili do světa sérii brzkých konceptů právě k tomuto dílu. Některé už známe ze hry, ale většina je úplně nových. Koncepty poukazují na klíčové lokace na ostrově Yamatai a mapují Lařinu cestu z nezkušené mladé ženy do zocelené dobrodružky.
Více obrázků ve větší velikosti najdete tradičně v G A L E R I I

Novinky ~ 22. 3. 2015

22. března 2015 v 21:40 | Kaki

Další nálož novinek! :)


• Studio Crystal Dynamics opět začíná se sérií podcastů nově nazvanou The Crystal Compass Podcast. Aktuální epizoda má číslo 28 (jelikož pokračují z minula) a ředitelé Noah Hughes a Brian Horton v ní rozebírají mytologii v ROTTR a starodávný Egypt v retrospektivním pohledu. Celé to moderuje Meagan Marie. Rozhovor si můžete poslechnout na oficiálním blogu TR.

• V pondělí 2. března nám Game Informer přinesl další zajímavý článek, a to o 6 věcech, které nám možná v Tomb Raider 2013 unikly. Článek se soustřeďuje na to, kdo byl ten záhadný dredáč na začátku hry (ten, co chtěl Laře "pomoct"), co je organizace Trinity nebo FeeFee the Crab (archivement). Originální GI článek si můžete přečíst zde, a naleznete ho i v sekci ROTTR.

• Článek 5 dní s Rise of the Tomb Raider nám přináší další novinky ohledně hry a vývoje samotného. Abysme pochopili, co žene Laru do Sibiřské pustiny, musíme nejdříve pochopit, co žene Crystal Dynamics...

• 25. 3. 2015 vyjde další, v pořadí už 14 díl komiksu s názvem Dark Waters! Více informací najdete zde.

• Na crystaláckém Soundcloudu jsou ke stažení 3 remixy soundtracku z LCTOO (trochu starší info, jsou k dispozici už 3 měsíce, ale vývojáři o nich informovali emailem až tento pátek :D)

• Společnost Warner Bros a MGM potvrdili spolupráci na novém filmu TR v čele s producentem Grahamem Kingem. Scénář bude psát Evan Daugherty, který má na kontě scénáře k filmům jako Želvy Ninja, Divergence a Sněhurka a Lovec.

• Každou středu na oficiální blog přibývají inspirativní citáty od známých dobrodruhů a spisovatelů, kteří sdílejí stejného ducha jako Lara. Najdete je pod tagem finding adventure.
 
 

Reklama